Tööstusheite seaduse ning alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seadus


Uudise kuupäev: 15.03.2019
Jõustub:25.03.2019
Riigi Teatajas avaldati tööstusheite seaduse ning alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seadus.

Seadusega täpsustatakse kehtiva seaduse sätteid ja kõrvaldatakse vastuolud Euroopa Liidu õigusega. Muudatused on eelkõige tehnilist laadi: parandatakse sätete sõnastust, kasutatakse ühtsemat mõistete süsteemi, täpsustatakse keskkonnaalase erakorralise kontrolli aruande esitamise ning avalikustamise nõudeid. 

Seadus näeb ette, et kujunemisjärgus tehnika katsetamisel ja kasutamisel võib loa andja teha reeglites ajutise erandi võimaliku tehnika ning saastatuse vältimiseks. 

Seadusemuudatusega täiendatakse ka alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seadust. Keskkonnavaldkonnas on pikalt otsitud lahendust vanarehvide probleemile. Nüüdseks on selgunud, et rehvihaket saaks edukalt kasutada põlevkiviõli tootmisel. Edaspidi ei pea põlevkivikütteõli olema toodetud sajaprotsendiliselt põlevkivist, vaid 70 protsenti põhikomponendi massist peab olema põlevkivi, ülejäänud 30 protsendi ulatuses võib kasutada teisi tooraineid või kütusekomponente.


Täpsemalt saab seaduse ja menetlusteabega tutvuda siin

/otsingu_soovitused.json