Riigi 2021. aasta lisaeelarve seadus


Uudise kuupäev: 17.04.2021
Jõustub:18.04.2021
Riigi Teatajas avaldati riigi 2021. aasta lisaeelarve seadus.

Lisaeelarve maht on 641 miljonit eurot. Lisaeelarvega eraldatakse eelkõige vajalikud vahendid, et leevendada Eesti elanike, ettevõtete, ühiskonna ning tervishoiusüsteemi vajadused piirangutest ja koroonaviirusest tulenevast kahjust.

Lisaeelarve meetmete pakett sisaldab vahendeid töötasu toetuste maksmiseks majandusharudes, kus töömaht piirangute tõttu väheneb, haigushüvitiste jätkamist alates teisest haiguspäevast, lisameetmeid vaimse tervise hoidmiseks, erihoolekandele ja rehabilitatsioonile, lisavahendeid ravimitele, vaktsineerimisele, kriisijuhtimisele ning toetusmeetmeid turismisektorile, kultuurikorraldajatele ja loovisikutele.

Planeeritud on vahendid hoolekande asutustele, kellel 2021. aastal on tekkinud seoses koroonaviirusesse haigestumistega asutuses täiendavad tööjõukulusid, mida ei ole eelnevalt rahastatud Vabariigi Valitsuse reservi vahenditest. Samuti jäetakse reservi kalandussektorile kriisi leevendamiseks ette nähtud eelarvevahendid.

Lisaeelarvesse on lisatud ka pensioni II samba maksed peatanud isikutele ette nähtud kompensatsioon 117 miljoni euro ulatuses, millega 2021. a. riigieelarves ei oldud arvestatud.


Täpsemalt saab seaduse ja menetlusteabega tutvuda siin

/otsingu_soovitused.json